Menu

fso

kultowa produkcja samochodów fso

Syrenka

adriant271

Syrenka- w grudniu 1953 roku zaprezentowano pierwszy w pełni polski prototyp auta małolitrażowego – Syrena. Model 100zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1955 roku zdobył duże uznanie wśród polskich kierowców, co doprowadziło do podjęcia przez władze w 1957 roku decyzji o seryjnej produkcji samochodów FSO Syrena[3].

W latach następnych pojawiły się kolejne modele Syreny od 101 do 105 oraz wersja rolnicza R20 i furgon Bosto, powstałe już po przeniesieniu produkcji do FSM. Samochód ten przeszedł łącznie ponad 800 zmian modernizacyjnych. Stworzono także kilka modeli studyjnych tego auta. W 1960 roku zaprezentowano prototyp Syreny Sport z nadwoziem z tworzyw sztucznych. Rok 1964 przyniósł natomiast prototyp jednego z pierwszych hatchbacków na świecie – Syreny 110, będącej potencjalnie nowoczesnym samochodem, który nie wszedł jednak do produkcji seryjnej z powodu zakupu licencji na wytwarzanie Fiata 125p                                                                            https://ocdn.eu/images/pulscms/ZDc7MDMsMmU0LDAsMSwx/3433ed676a262c5a03bdabf28677e10d.jpgZnalezione obrazy dla zapytania SYRENKA 105

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • gefarras

  Za starych lat jedno z porządanych samochodów, a teraz klasyk już tego nie widać tak samo maluszki kaszlaki, też już nieliczne bardzo rzadko spotykane są.

 • panterka994

  Tamte czasy jakoś były lepsze. Niby teraz tyle tej elektroniki mamy ale mnie samej to nie przekonuje. Jestem kobietą, ale ten brak wygód w takim aucie jest dla mnie do przyjęcia za cenę wyjątkowości auta.

 • Gość: [Benfar] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Świetne auto jak na tamte czasy, przede wszystkim niezawodne ,teraz już nigdzie niespotykane.
  _____________
  medrzec porady i ciekawostki

 • Gość: [moto-home] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Syreny to były kwiaty motoryzacji Polskiej :D Teraz już zabytek.

 • berbertys

  Dokładnie, jedno z porządniejszych aut tamtych lat. Na prawdę wtedy trzeba było być bogatym żeby mieć taki porządny samochód. Teraz to już nie ten sam klimat wewnąrz jaki był w syrence.

 • Gość: [Karoll] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dobry wpis. Co do syrenki to jeszcze pamiętam ten specyficzny dźwięk.. (tyr tyr tyr..) Fajne stare autko.

 • yorisk

  Klasyk, po prostu klasyk nad klasykami. Jak dla mnie lepsze niż Fiat 125

 • midas19

  Klasyka. Jednak moim zdaniem fiat 125 chyba jest bardziej kojarzony z naszym krajem.
  ______________
  Take My Away

© fso
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci